تالار پذیرایی سی برگ مشهد
محل تبلیغ

چگونه بر استرس و اضطراب در روز مراسم غلبه کنیم؟

اینکه شما در روز برگزاری جشن عروسی خود استرس داشته باشید امری طبیعی است اما باید یاد بگیرید که بتوانید بر این نوع استرس در بهترین روز زندگیتان غلبه کنید. حتما می پرسید که چگونه بر استرس و اضطراب در روز مراسم غلبه کنیم؟

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا در این مورد که چگونه بر استرس روز عروسی غلبه کنید بیشتر بدانید.

عروس و دامادهای زیادی هستند که در روز عروسی دچار استرس زیادی می شوند. این افراد بیشتر نگران نحوه برگزاری مراسم و پذیرایی از میهمان ها می باشند.

همانطور که در ابتدای این مقاله هم اشاره کردیم استرس در روز عروسی امری طبیعی است. اما برای اینکه شما عروس و دامادهای عزیز بتوانید با آسودگی خاطر بیشتر در مراسم عروسی خود حضور داشته باشید می خواهیم راهکارهایی را در این مقاله برایتان شرح دهیم که می تواند به شما در کنترل و غلبه بر استرستان کمک کند.

راه های غلبه بر استرس روز عروسی

غلبه بر استرس روز عروسی

اول از همه اینکه اجازه ندهید به هیچ عنوان استرس بهترین روز زندگی شما را خراب کند و از همه احساسات خوب شما پیشه گرفته و جلو بزند. 

علت اصلی استرس روز عروسی فشارهایی است که برای انجام کارهای مربوط به جشن خود تحمل کرده اید. کارهایی از قبیل انتخاب مکان مناسب برای برگزاری جشن عروسی( تالار، باغ تالار، هتل و...)، انتخاب منو مناسب برای پذیرایی از میهمان ها، ماشین عروسی، آتلیه، آرایشگاه و...

فشار اینکه تمام این کارهای را به طور منظم و با دقت انجام دهید باعث شده که شما کمی عصبی شوید. اما جای هیچگونه نگرانی نیست.

کارها و پیشنهاداتی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم به شما در کاهش استرس و غلبه بر آن کمک خواهند کرد و شما را در شب عروسی به یک عروس و داماد کاملا خونسرد تبدیل خواهند کرد.

برای غلبه بر استرس عروسی چه کار کنیم؟

سوالی که برای همه عروس و دامادها درباره غلبه بر استرس شب عروسی پیش می آید این است که چگونه بر استرس و اضطراب در روز مراسم غلبه کنیم؟

ما به شما خواهیم گفت که برای این مسئله باید چه کارهایی انجام دهید.

 1. کارهای مربوط به جشن را خودتان انجام دهید
 2. مثبت فکر کنید 
 3. برای انجام کارهایتان برنامه زمانی مشخص تهیه کنید
 4. خودتان باشید 
 5. مشورت و راهنمایی دریافت کنید
 6. به خودتان توجه کنید 
 چطور بر استرس روز عروسی غلبه کنیم؟
 • کارهای مربوط به جشن را خودتان انجام دهید

بدون شک دوستان و آشنایان دوست دارند که در انجام امور مربوط به جشن عروسی به شما کمک کنند. اما تا به حال این مثل را شنیده اید که می گویند: " اگر میخواهید کاری خوب انجام شود خودتان آن را انجام دهید".
درباره کارهای مربوط به جشن عروسی هم به همین شکل است. درست است که کارهای برگزاری جشن عروسی بسیار زیاد و زمان بر می باشند.
شما می توانید کارهای بزرگ مثل چک کردن اینکه حلقه های شما آماده شده اند و از جواهر فروشی تحویل گرفته شده اند را خودتان انجام دهید و کارهای سبک تر و به ظاهر کووچک تر را به اعضاء خانواده محول کنید.
 • مثبت فکر کنید  

افکار منفی را از ذهن خود دور کنید. به جای گوش دادن به نظرات و عکس العمل های اطرافیان سعی کنید به آنچه باعث آرامش ذهن شما می شود فکر کنید.

دور شدن از افکار و صحبت های اطرافیان در روزهای نزدیک به جشن عروسی باعث آرامش ذهنی شما خواهد شد و فشار و اضطراب کمتری را تحمل خواهید کرد.

 • برای انجام کارهایتان برنامه زمانی مشخص تهیه کنید

با داشتن یک برنامه ریزی درست کمتر دچار استرس و حالت های عصبی خواهید شد. شما می دانید که در چه روز و چه تاریخی باید برای انجام کدام کار مربوط به جشن عروسی خود اقدام کنید.
بنابراین چند روز قبل از مراسم عروسی، یک برنامه زمانبندی برای خود ایجاد کنید و مطمئن شوید که آن را مرور و تکمیل نموده‎‌ و تمام موارد و مسائل لازم برای جشن عروسی را در آن آورده‌اید.

 • خودتان باشید

فراموش نکنید که جشن عروسی حول شما و همسرتان می گردد. بنابراین برای غلبه بر نگرانی و استرس روز عروسی به این مسئله فکر کنید که می خواهید میزبان یک میهمانی صمیمی و خودمانی باشید.
میهمان های شما دوستان و اقوام شما می باشند بنابراین دلیل برای نگرانی و استرس وجود ندارد. 

 • مشورت و راهنمایی دریافت کنید

هنگامی که احساس کردید هر چه به روز عروسی نزدیکتر می شوید استرس شما بیشتر می شود سعی کنید با شخصی که نسبت به او اعتماد بیشتری دارید و می دانید که می تواند به شما در کاهش استرستان کمک کند درد و دل کرده و با او مشورت کنید.

 • به خودتان هم توجه کنید

قرار نیست که برگزاری جشن عروسی شما را ار خودتان و اطرافیانتان بگیرید. احتیاجی هم نیست که برای انجام کارهای عروسی تخته گاز بروید.
پیشنهاد می کنیم که برای دیدن دوستان و آشنایانتان هم وقت بگذارید. می به خودتان برسید. استراحت کنید، با همسر یا دوستانتان به گردش بروید و به قول معروف کمی ریلکس کنید.
 

یکی از راه های غلبه بر استرس روز عروسی این است که کارهای مربوط به جشن را خودتان انجان دهید

در نهایت اینکه 

امیدواریم که توانسته باشیم با ارائه مطالب این مقاله به شما عروس و دامادهای عزیز کمک کرده باشیم تا بتوانید بر استرس روز عروسی خود بخوبی غلبه کنید و بهترین شب زندگیتان را آنطور که دوست دارید سپری کنید.
شما دوستان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه چگونه بر استرس و اضطراب در روز مراسم غلبه کنیم؟ سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق سایت BANKTALAR.COM در میان بگذارید.

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید