تالار پذیرایی سی برگ مشهد
محل تبلیغ

مهم ترین معیارهای انتخاب تالار پذیرایی

همانطور که می دانید الویت بندی معیارهای انتخاب تالار پذیرایی برای هر فردی متفاوت می باشد که  در زیر آن ها را مشاهده می نمایید.

معیارهای انتخاب تالار پذیرایی

اغلب عروس و دامادها دوست دارند که کارهای مربوط به جشن عروسی خود را از صفر تا صد به موسسات و سازمان های تشریفات عروسی بسپارند که با تجربه ودانشی که در این زمینه دارند جشن با شکوهی را برای آن ها تدارک ببینند.

اما مسئله بسیار مهمی که باید در انتخاب مکان برگزرای جشن عروسی خود به آن توجه داشته باشید معیارهایی است که در این انتخاب تاثیرات زیادی می گذارد.

آگاهی داشتن از مهم ترین معیارهای انتخاب تالار عروسی نکته ای است که در ادامه این مقاله بیشتر به آن پرداخته ایم تا شما زوج های عزیز بتوانید برای برگزاری جشن عروسی خود انتخاب مناسبی داشته باشید.

از مهم ترین معیارهایی که در انتخاب مکان برگزاری جشن عروسی خود باید به آن ها توجه داشته باشید عبارتند از:

 • فضای ورودی و دکوراسیون تالار
 • کیفیت غذا
 • نحوه پذیرایی و سرو غذا
 • خدمات جانبی

 معیارهای انتخاب تالار

فضای ورودی و دکوراسیون تالار

برای بسیاری از عروس و دامادها دکوراسیون زیبا یکی از الویت های مهم برای انتخاب شان محسوب میشود. به همین منظور داشتن نکات زیر در تالار و رعایت آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 1. تمیزی و دکوراسیون کلی سالن
 2. فضای کافی برای تعداد میهمانان و فاصله مناسب بین میزهای میهمانان
 3. مبلمان و میزهای میهمانان راحت و زیبا
 4. سالن با ارتفاع سقف نسبتا بلند که فیلمبردار بتواند از کرین یا هلی شات در داخل سالن استفاده نماید.
 5. جایگاه عروس وداماد خاص
 6. استیج یا فضای کافی برای رقص میهمانان
 7. امکانات جانبی مانند سیستم صوتی و نورپردازی حرفه ای
 8. تمیزی سرویس بهداشتی
 9. اتاق عقد با گنجایش تعداد میهمانان نزدیک
 10. اتاق پرو بزرگ ترجیحا دارای کمد و پرسنل مسئول نگهداری لباسهای میهمانان
 11. اتاق استراحت مادر و کودک یا نمازخانه
 12. سیستم تهویه مناسب
 13. داشتن LCD یا ویدئو پروجکشن با کیفیت برای پخش کلیپ عروسی

 انتخاب بهترین تالار عروسی

کیفیت غذا

دومبن معیار از مهم ترین معیارهای انتخاب تالار پذیرایی کیفیت غذا می باشد که باید شرایط زیر را دارا باشد

•برای اطمینان از کیفیت غذا درخواست تست غذا کنید

•بازدید از آشپزخانه و تمیزی، تعداد پرسنل را از نزدیک مشاهده کنید

•نظرات میزبان ها و میهمان ها را در سایت تالار مشاهده کنید

نحوه پذیرایی و سرو غذا

 • ظروف پذیرایی شکیل شامل: استند میوه و شیرینی، زیر بشقابی، بشقاب های چینی زیبا، دستمال، کارد و قاشق چنگال تمیز، دو مدل لیوان شیشه ای برای آب و نوشیدنی
 • تمیزی، ظروف مناسب سلف سرویس و منظم بودن میز سلف، به ترتیب چیدمان بشقاب،غذا، سالاد، دسر، نوشیدنی،... برای جلوگیری از شلوغی بیش از حد میز سلف بسیار مهم می باشد همچنین شارژ سریع و به موقع غذا تا لحظه آخرپذیرایی
 • اگر پذیرایی شما به صورت دیس پرس می باشد باید به سرو غذا، درصد غذای انتخابی و تعداد میهمانان سر میز دقت نمایید. تا جای ممکن میهمانانتان را دعوت کنید میزها را کامل پر کنند که غذا سر میزی اضافه نیاید و به میهمانی دیگر غذا نرسد.
 • دانستن تفکیک تعداد خانم ها و آقایان برای این است که به تالار تعداد مشخص اعلام کنید که در هر سالن فقط به تعداد میهمانان میزهای پذیرایی را پر نماید. تا از پراکندگی میهمان ها و دردسر سرو شام کم کنید.
 • میهماندار کافی متناسب با تعداد میهمانان: یکی از مهمترین عوامل برای اینکه میهمانانتان در مراسم به درستی پذیرایی شوند مثلا به ازای هر چند نفر میهمان یک میهماندار برای پذیرایی در نظر گرفته شده است. از شارژ سریع میوه و شیرینی گرفته تا سرو سریع چای یا نوشیدنی سرد بلافاصله بعد از رسیدن میهمان، تمیز کردن میز میهمانان،... همه با داشتن میهماندار مناسب تعداد میهمان نقش دارد.

 خدمات جنبی تالار پذیرایی

خدمات جانبی مراسم

خب، باید بگوییم که خود این بخش از مهم ترین معیارهای انتخاب تالار پذیرایی دارای قسمت های مختلفی می باشد که رعایت کردن و درست انجام دادن کارهای مربوط به آن ها می تواند تاثیر زیادی در نحوه برگزاری جشن عروسی شما داشته باشد.

موارد ونکات مهمی که در بخش خدمات جانبی مراسم عروسی باید در نظر داشته باشید به شرح زیر می باشند.

 • گل آرایی و شمع آرایی
 • dj
 • پارکینک تالار
 • شستشوی میوه ها
 • اجرای آتش بازی

گل آرایی و شمع آرایی

گل آرایی و شمع آرایی مراسم عروسی واقعا یکی از مهمترین عوامل برای زیباتر کردن فضا از ورودی تا میز میهمانان و جایگاه عروس و داماد می باشد. شما می توانید با توجه به بودجه از گل طبیعی یا مصنوعی استفاده نمایید.

DJ

یکی از فاکتورهای مهم برای داشتن شبی خاطره انگیز برای عروس و داماد و میهمانان که حتما می بایست صدا و اجرای dj را به صورت زنده مشاهده کنید. با دیدن فیلم سطح انرژی و اجرای زنده آن را نمی توان متوجه شد.

پارکینگ تالار

یکی از اصلی ترین دغدغه های میهمانان جای پارک مناسب می باشد. بسیاری از تالارها پارکینگ با پارکبان برای راحتی میهمانان شما دارند که توصیه میکنیم حتما از پارکینگ هم بازدید کنید و تعداد میهمانان را با توجه به ظرفیت پارکینگ بسنجید. چون در بسیاری از مواقع پارکینگ فقط برای ۳۰ـ۴۰ درصد میهمانان می باشد.

 تزئینات میز شام عروس و داماد

شستشوی میوه

خرید میوه در روز عروسی کار بسیار سختی می باشد که خانواده داماد می بایست میوه را تهیه نمایند البته بسیاری از تالارها این کار را انجام می دهند ولی شستن میوه واقعا کار سختی می باشد که بهتر است از این مهم قبل از عقد قرارداد نیز مطلع شوید که تالار شستشو را انجام می دهد یا خیر.

اجرای آتش بازی

 هنگام رقص تانگو عروس و داماد یا بریدن کیک و خروج از تالار به همراه مه سرد واقعا فیلم عروسی را زیبا می کند.

 هزینه خدمات جانبی تالار پذیرایی

نکات مهم برای میزبان

برای اینکه جشن عروسی شما به بهترین شکل ممکن انجام شود بهتر است مهم ترین معیارهای انتخاب تالار پذیرایی که شامل کارهای زیر می باشد را به خوبی انجم دهید.

 1. به هنگام سرو شام بهتر است یکی از دوستانتان را مسئول شمارش تعداد غذاها کنید و همچنین بعد از سرو غذا، غذاهای مازاد را در ظروفی که با خود از منزل آورده اید از تالار تحویل بگیرد. همچینین شیرینی و میوه های اضافی
 2. قبل از عقد قرارداد حتما تالار مورد نظرتان را در سایت بانک تالار جستجو نمایید تا اگر تخفیف دارد به تالار ارائه دهید تا این تخفیف شامل حال شما شود.
 3. اگر گل آرایی طبیعی را انتخاب نموده اید حتما در قرارداد قید بفرمایید که گلها برای همان روز و تازه باشند. 
 4. اگر پذیرایی شما به صورت سلف سرویس می باشد بهتر است درصد غذای باقالی پلو، جوجه و کباب را بیشتر سفارش دهید چون این غذاها منتخب عامه میهمانان می باشد و ممکن است کم بیاید. حتما درصد گوشت باقالی پلو را بپرسید و در صورت تمایل با صرف هزینه، آن را افزایش دهید. 
 5. حتما به بند کنسلی، تعویق و تعویض روز مراسم دقت نمایید چون ممکن است هنگام کنسلی قرارداد مجبور به پرداخت هزینه زیادی شوید.

در نهایت اینکه 

همانطور که در ابتدای این مقاله هم عنوان کرده ایم برگزاری جشن عروس از جمله کارهایی است که هر چه درباره نحوه عملکردو برگزاری آن با سازمان و ارفراد با تجربه مشورت های لازم را انجام دهید نتیجه بهتری را شاهد خواهید بود.

اما از مشورت و راهنمایی گرفتن گذشته اطلاع داشتن درباره مهم ترین معیارهای انتخاب تالار پذیرایی یا هر مکان دیگری برای برگزاری جشن عروسی می تواند کمک زیادی به شما کند.

تیم بانک تالار عسی کرده است با در اختیار داشتن کادر حرفه ای به صورت 24 ساعته از طریق سایت banktalar.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان باشد.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید