محل تبلیغ
تالار پذیرایی سی برگ مشهد

عروسی بگیریم یا بریم سفر؟

این روزها که به خاطر شیوع ویروس کرونا بیشتر عروس و دامادها مجبور شده اند که جشن عروسی خود را عقب بیاندازند و برخی دیگر کلا بی خیال برگزای جشن عروسی شده اند.  اما به نظر شما در این شرایط  بهترین کاری که باید انجام داد چه کار است؟ اینکه عروسی بگیریم یا بریم سفر؟ 

خب، این مسئله کاملا سلیقه ای است و میتوان گفت قبل از شیوع ویروس کرونا هم برخی از زوج ها برای برگزاری جشن عروسی چندان تمایلی نداشتند و ترجیح می دادند که هزینه جشن عروسی خود را یا خانه بخرند یا در زندگی مشترک خود آنطور که دوست دارند خرج کنند.

شما زوج هایی که در فکر برگزاری جشن عروسی هستید و هنوز تصمیم قطعی خود را برای  این مسئله نگرفته اید فکر میکنید بهترین کار این است که عروسی بگیرید یا با هزینه جشن عروسی خود کارهای دیگری که دوست دارید را انجام دهید؟

برگزاری جشن عروسی یا رفتن به سفر

سوالی که ذهن عروس و دامادها را زیاد بهخود درگیر می کند مخصوصا در این روزها و شیوع ویروس کرونا این است که عروسی بگیریم یا بریم سفر؟

اگر شما هم از آن دسته عروس و دامادهایی هستید که بر سر دوراهی این انتخاب مانده اید با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مناسب ترین هزینه برای برگزاری جشن عروسی

انتخاب سفر برای چه کسانی بهتر است؟

هر دختر و پسر جوانی دوست دارد که بهترین شب زندگی خود را به یکی از پرخاطره ترین و بهترین روزهای زندگیش تبدیل کند. برای همین فکرها و ایده های مختلفی در این مورد به ذهنش خطور می کند.

برخی دوست دارند که جشن عروسی مجلل در بهترین تالار یا باغ تالار محل سکونت خود بگیرند، برخی دوست دارند که یک جشن کوچک در کشورهای اروپایی یا آسیایی مانند ترکیه  و روی کشتی برگزار کنند، برخی دیگر به یک میهمانی کوچک خانوادگی راضی هستند و....

برگزاری جشن عروسی کاملا سلیقه ای می باشد و این دلیل نمی شود اگر کسی جشن عروسی نگرفته است و هزینه آن را خرج کارهای دیگر مانند سفر رفتن کرده است آدم معاشرتی نیست.

یا اگر کسی جشن عروسی را به رفتن سفر ترجیح داده است دلیل بر خودنمایی آن زوج نمی باشد.

اما این روزها شرایط به گونه ای شده است که واقعا برگزاری جشن عروسی هم هزینه بر و هم خطر ناک می باشد. به خاطر شیوع ویروس کرونا کمتر زوج هایی را شاهد هستیم که به دنبال کارهای مربوط به برگزاری جشن مجلل عروسی و انتخاب تالار، باغ تالار و مکانی مجلل برای میزبانی از میهمان های خود باشند.

این روزها بیشتر عروس و دامادها یا به جای برگزاری جشن عروسی خانه بهتر و بزرگتری می گیرند یا با هزینه مورد نظر چند روز سفر را به جشن عروسی ترجیح می دهند.

پیشنهاد ما به شما عروس و دامادهای عزیز این است که با خودتان صادق و روراست باشید، اگر فکر میکنید بودجه ای که در اختیار دارید برای برگزاری جشن عروسی که دلتان می خواهد کافی نیست اصلا خودتان را مقروض نکنید و به جای برگزاری جشن عروسی رفتن به مسافرت را انتخاب کنید.

بهترین کار این است که در ابتدای زندگی مشترک حواستان به خرج هایی که می کنید باشد.

عروسی بگیریم یا بریم سفر

انتخاب عروسی برای چه کسانی بهتر است؟

خب، در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم که چه افرادی بهتر است که به جای برگزاری جشن عروسی سفر را انتخاب کنند.
بار دیگر یادآوری میکنیم اینکه شما بخواهید عروسی بگیرید یا سفر بروید کاملا سلیقه ای می باشد. ما تنها توصیه ها و پیشنهاداتی را طبق تجربه در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

پوشیدن لباس عروس و کت و شلوار دامادی، جشن و پایکوبی و... از آرزوهای بسیاری از دختر و پسرهای جوان است که سال ها در رویاهای خود این روز را تصور کرده اند.

اما با افزایش روز به روز هزینه های مختلف بدون شک برگزاری یک جشن عروسی نه چندان مجلل هم هزینه زیادی در بر خواهد داشت.

پیشنهاد و توصیه ما به آن دسته از عروس و دامادهایی که تحقق این رویا برایشان خیلی مهم است و دوست دارند آغاز زندگی مشترک خود را با جشن و پایکوبی آغاز کنند بهترین کار این است که به جای رفتن به سفر به فکر کارهای برگزاری جشن عروسیشان باشند.

دوستان عزیز سعی کنید که خودتان را در این مورد گول نزنید. اگر برگزاری جشن عروسی از سفر رفتن برایتان اولویت بیشتری دارد حتما این کار را انجام دهید.

هم عروسی بگیرید و هم سفر بروید

تا به اینجای کار عنوان کردیم که چه کسانی بهتر است جشن عروسی بگیرند و چه کسانی بهتر است به جای برگزاری جشن عروسی به سفر بروند.
 
خب، هستن عروس و دامادهای زیادی که هم دوست دارند جشن عروسی داشته باشند و هم به سفر بروند. به نظر شما این گروه از عروس و دامادها باید چه کار کنند؟
 
شما عروس و دامادهایی که هنوز درگیر این مسئله هستید و مدام از خودتان می پرسید که عروسی بگیریم یا بریم سفر؟ روی صحبتمان بیشتر با شما عزیزان است.
 
اگر برایتان پوشیدن لباس عروس و کت و شلوار دامادی، آرایشگاه رفتن و گرفتن عکس های خاص جشن عروسی دارای اهمیت می باشند می توانید با هزینه های مناسب تمام این کارها را انجام دهید و برای چند روز هم به سفر بروید.
 
اینگونه نه حسرت پوشیدن لباس عروس بر دلتان مانده است نه حسرت سفر نرفتن. با کمی صرفه جویی در هزینه های جانبی به راحتی می توانید هر دو کار را با هم انجام دهید. فقط کافی است چشم و هم چشمی را کنار گذاشته و منطقی برای زندگی و خرج های آینده خود تصمیم گیری کنید.
 
این روزها زوج های زیادی هستند که با برگزاری جشن عقد کوچک یا مینی عروسی زندگی مشترک خود را آغاز می کنند.
 
جشن همان جشن عروسی است که شما دوست دارید منتها با تعداد میهمان های کمتر و هزینه کمتر. اینگونه دیگر نیاز به قرض و قسط ندارید و تقریبا نیمی از هزینه هایی که برای جشن خود کرده اید با هدایایی که دریافت می کنید جبران خواهند شد.
 
هم عروسی بگیرید هم سفر بروید
 
در نهایت اینکه 
 
تصمیم نهایی برای اینکه عروسی بگیریم یا بریم سفر؟ کاملا بسته به نظر عروس و داماد دارد. هزینه و بودجه ای که در اختیار دارید را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید و با یک مدیریت صحیح کاری را انجام دهید که دوست دارید.
 
اگر تمایل به برگزاری جشن عروسی دارید همین کار را انجام دهید، اگر دوست دارید به سفر بروید همین کار را انجام دهید. 
 
فقط به خاطر داشته باشید با فکر تصمیم بگیرید تا سال ها بعد حسرت چیزی بر دل شما نمانده باشد.
 
دوستان و همکاران ما از طریق سایت banktalar.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.
 
 

نظرات

من شوهرکنم هیچی نیمخام

Zahra
ارسال نظر جدید