محل تبلیغ
تالار پذیرایی سی برگ مشهد

راهنمای انتخاب فصل مناسب برگزاری جشن عقد

راهنمای انتخاب فصل مناسب برگزاری جشن عقد

یکی از مهمترین عوامل برای انتخاب فصل مناسب برگزاری جشن عقد که عروس داماد ها در جشن خود در نظر می‌گیرند، بودجه شان است. هرچه بودجه بیشتری داشته باشند مراسم پر زرق و برق تری خواهند گرفت.

برای آن زوج هایی که قصد دارند هزینه کمتری را در برگزاری مراسم صرف کنند فصل‌های سرد بهترین گزینه می باشند. زیرا صاحب باغ ها و تالار ها تخفیف های جالبی را در این فصل از سال در نظر می‌گیرند. بنابراین تعداد زیادی از زوج‌ها فصل پاییز و زمستان را برای برگزاری مراسم خود انتخاب می کنند.

اما برای برگزاری جشن در فصل‌های سرد باید نکاتی را بدانیم تا برای جلوگیری از اتفاق های غافلگیرانه، ناراحت کننده و ناخوشایند آنها را رعایت کنیم.

مزایا و معایب فصل ها جهت برگزاری جشن عقد

در ادامه چندتا از خصوصیات فصل ها را برای راهنمایی شما جهت انتخاب فصل مناسب برگزاری جشن عقد بیان می کنیم:

  • فصل بهار

نکته مثبت فصل بهار گرم شدن به تدریج به هوا و شادابی و طراوت باغ ها نیز هست و موجود بودن میوه‌های تازه برای یک منوی غذا در تالار و همچنین دسته گل های زیبا و شاداب است.

نکته منفی آن آلرژی داشتن برخی از افراد به گل و همچنین فصل فارغ التحصیلی و امتحانات نیز هست و مشکل را برای برنامه ریزی مهمان ها به وجود می آورد.

صرفه جویی در هزینه های عروسی گرفتن

  • فصل تابستان

تابستان یکی از محبوب‌ترین فصل ها برای برگزاری مراسم است چون روزهای طولانی با ساعت بیشتر روشنایی در روز را دارد و همچنین فصل زیبا با گل های متنوع است و تداخل کمی را با مدارس و امتحانات دارد و بیشترین تعطیلی.

 نکته منفی این است که درست است ک روزها طولانی هستند اما بی نهایت گرم هستند. گرما در تابستان باعث میشود گلها به سرعت پژمرده شوند و یا آرایش صورتتان خراب شود و یا خامه روی کیک آب شود.

صرفه جویی در هزینه های عروسی گرفتن

  • فصل پاییز

نکته مثبت آن این است که پس زمینه زیبایی برای عکاسی شما وجود دارد و هوا نیز خنک است و می‌شود روی فضای باز برای مراسم حساب کرد.

نکته منفی این است که آب و هوا غیر قابل پیش بینی خواهد بود و باید مواظب باران های بی موقع باشید. از طرفی مشکل مدارس و دانشگاه ها نیز هست.

صرفه جویی در هزینه های عروسی گرفتن

  • فصل زمستان

نکته مثبت این است که بک گراند یک روز برفی برای عکاسی دارید و بخصوص اینکه چون کریسمس در این فصل است می توانید از درخت های کریسمس هم استفاده کنید.

از نکات منفی می توان به آب و هوای غیر قابل پیش بینی، ریزش برف و یخبندان و مدارس اشاره کرد. در این صورت انتخاب فصل مناسب برگزاری جشن عقد سخت می شود.

یک شدن به پاییز هوا کم کم رو به خنکی می روند.

صرفه جویی در هزینه های عروسی گرفتن

 

بهترین فصل برای برگزاری مراسم عقد کدام است؟

 

حتما از خود می پرسید که چون تمامی فصل ها نکات منفی دارند پس چه فصلی را برای مراسم انتخاب کنیم؟

ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر بودجه و شرایط برگزاری مراسم در تابستان را دارید، شهریور ماه را در این فصل انتخاب کنید. چون هم هنوز فصل تعطیلی هاست و هم به دلیل نزدیک شدن به پاییز هوا کم کم رو به خنکی می رود.

 تمام فصول سال دارای معایب و مزایای مختص به خود هستند که انتخاب فصل مناسب برای برگزاری جشن عقد را سخت می کند؛ اما اگر بخواهیم به طور کلی به شما بگوییم که بهترین فصل برای ازدواج کدام است؟ فصل زمستان و تابستان بیشترین آمار را برای ازدواج زوجین در چند سال اخیر ثبت کرده اند، به همین دلیل ما به شما این دو فصل را پیشنهاد می کنیم.

 

چه نکاتی را هنگام برگزاری مراسم در زمستان باید رعایت کنیم؟

      لباس گرم برای عروس و داماد

اگر برای برگزاری مراسم خود پاییز و زمستان را در نظر گرفته حتماً یک روپوش گرم را برای خود فراموش نکنید. شنل هایی که به همراه لباس عروس به شما می دهند ساتن هستند و برای گرم شدن شما دردی را دوا نمی‌کند. می‌توانید از شنل های خزدار، کت های چرمی سفید، روپوش گرم برای خود را انتخاب کنید.

برای داماد هم پالتو های همرنگ با کت و شلوار می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

دستکش های بلند سفید که با توجه به سلیقه شما می تواند مروارید یا سنگ دوزی شده باشد انتخاب خوبی برای استایل زمستانه میباشد. در فصل های سرد ممکن است گرفتار و باران یا برف شوید چترهای سفید نیز می توانند جزئی از استایل شما باشند.

      مدل لباس عروستان را زمستانه انتخاب کنید

در فصل سرد از لباس عروس های آستین دار و پوشیده استفاده کنید.

یقه های ایستاده پشت گردنی و یقه هفت انتخاب مناسبی برای شما میباشد. از لباس های دکلته یا پشت باز با یقه های قایقی خودداری کنید. اما نباید احساس کنید که در عروسی دچار محدودیت هستید.

استایل محجبه نیز در صورتی که جزو سلیقه شما باشد می تواند انتخاب مناسبی برای فصل زمستان باشد. علاوه بر آن  بهتر است لباس خود را دنباله دار نگیرید چون اگر لباس دنباله دار باشد در شرایط بارندگی دردسر زیادی برای شما ایجاد می کند.

سخن آخر

انتخاب فصل مناسب برای برگزاری جشن عقد کار چندان سختی نیست. باید به این توجه کرد که هر فصل زیبایی های خود را دارد. رنگ های شاد در تابستان و بهار و هوای بلوری و آرامش بخش پاییز و زمستان می تواند باعث زیبای این فصل ها باشد.

برگزاری مراسم عروسی در تابستان ممکن است اندازه زمستان برای شما محدودیت ایجاد کند. نمی‌توان به اینکه انتخاب فصل مناسب برای برگزاری جشن عقد یکی از مهمترین نکته هاست توجه نکرد اما چیزی که مهم است احساس خوب و خوشایند شما نسبت به بهترین روز زندگیتان است و علاوه بر آن اهمیت دادن به تاریخ و مناسبت های خاص نیز باید در نظر گرفته شود.

سوالات متداول

1. بهترین ماه برگزاری مراسم چه وقت است؟
بهترین ماه برای برگزاری مراسم عقد و عروسی شهریور ماه است.

2. چه روز هایی برای برگزاری مراسم مناسب تر است؟
معمولا آخر هفته ها و تعطیلات رسمی بهترین زمان است

3. به جز فصل چه نکات مهم دیگری وجود دارد؟
انتخاب آتلیه و عکاس ماهر، تالار مناسب، لباس های زیبا  از نکات مهم دیگر هستند.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید