بستن

تشریفات سعید کریمی مشهد

محل تبلیغ
تشریفات سعید کریمی مشهد
تالار پذیرایی سی برگ مشهد

حداقل هزینه هر نفر در مراسم عروسی چقدر است؟

بررسی هزینه هر نفر در مراسم عروسی

 جهت برگزاری یک مراسم عروسی درخور و مناسب، بایستی چک لیستی از مهم ترین مواردی که باید اجرا و تهیه شوند تهیه کنید و بدین صورت بتوانید حداقل هزینه هر نفر در مراسم عروسی را برآورد کنید. حداقل هزینه هر نفر در مراسم عروسی چقدر است؟ در این مطلب با طبقه بندی موارد مهم مورد بحث در خصوص مراسم عروسی، به توضیح این موضوع پرداخته ایم.

هزینه های عروسی برای عروس و داماد

در زیر به مهم ترین هزینه های عروسی برای عروس و داماد اشاره کرده ایم:

هزینه کارت دعوت عروسی

برای ادامه توضیحات در جواب این سوال که حداقل هزینه هر نفر در مراسم عروسی چقدر است، باید کارت دعوت را نیز حساب کرد. این هزینه از ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ هزار تومان برای هر کارت آغاز می‌شود. ممکن است این رقم بیشتر از این میزان نیز باشد. نرخ متوسط هزینه کارت عروسی مبلغی بین ۵ تا ۲۰ هزار تومان می باشد.

امروزه باتوجه‌ به اینکه چاپخانه‌ ها و رقابت در بازار زیاد است، می‌توانید با صرف زمان و جست‌وجوی های بیشتر، کارت‌ عروسی مورد نظر خود را با قیمتی مناسب پیدا و انتخاب کنید. 

کارت دعوت عروسی

هزینه کرایه کردن لباس عروس

هزینه کرایه کردن لباس عروس از ۲ میلیون شروع می‌شود. در شهر تهران این هزینه حدودا از 3 میلیون تومان شروع می شود. حال چناچه مدل لباس و پارچه آن، به روز و خاص باشد، این هزینه تا 5 میلیون تومان هم می تواند افزایش یابد. 
زوجینی که قصد خرید لباس عروس را دارند نیز حداقل ۴ و حداکثر ۵۰ میلیون تومان باید هزینه کنند.
هرچه ویژگی های لباس عروس انتخابی شما خاص تر و لاکچری تر باشد، به نسبت هزینه ها را افزایش دهید. 

هزینه خرید کیف و کفش عروس

قیمت کیف و کفش عروس به طور معمول از ۵۰۰ هزار تومان شروع شده و با توجه به کیفیت و برند آن تا ۲۰ میلیون نیز می‌رسد.

کیف و کفش عروس

هزینه خرید لباس و کفش داماد

کت و شلوار داماد از ۱.۵ میلیون آغاز و تا ۴۰ میلیون می‌رسد. از ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان قیمت کفش داماد بوده که البته براساس جنس و برند آن این هزینه متغیر است.

هزینه آرایشگاه عروس

قیمت آرایشگاه عروس ثابت نیست. آرایشگاه با توجه به شهرتی که دارد قیمتی را معین می‌کند.
به طور کلی هزینه آرایشگاه را می‌شود از ۳ میلیون تا ۶۰ میلیون برآورد کرد.

هزینه آرایشگاه داماد

هزینه آرایش داماد دست کمی از هزینه آرایش عروس نخواهد داشت. این هزینه برای اصلاح صورت و سر، ترمیم پوست صورت، گریم مخصوص داماد، کات موهای زاید و غیره است. در آرایشگاه‎های مختلف هزینه بین ۱ میلیون تا ۲ الی ۳ میلیون تومان است.

هزینه هر مهمان در عروسی

هزینه پذیرایی و شام به منوی انتخابی، کیفیت و تعداد مهمانان بستگی دارد. در شهر تهران این هزینه‌ها از تقریبا۸۰ هزار تومان آغاز شده و تا حدودا ۷۰۰ هزار تومان برای هر مهمان بالا می‌رود. احتمالا بهترین کار به منظور کاهش هزینه‌های کترینگ، کاهش تعداد مهمان‌ها می‌باشد.
بسیاری از تالارها برای مهمانانی که کمتر از ۲۰۰ نفر هستند، تخفیف قائل می‌شوند.

با سفارش تعداد کمتری دسر و همچنین سفارش غذای ساده و باکیفیت، در هزینه‌های شام عروسی صرفه‌جویی کنید. برای مثال، به جای اینکه ۱۰ نوع شام داشته باشید، می‌توانید ۳ الی ۴ نوع غذا یا حتی یک نوع غذا را سفارش دهید.

مهمانان در مراسم عروسی

سخن پایانی

ما بر طبق مجموعه بانک تالار توضیحاتی کامل را برای شما ارائه دادیم و گفتیم که حداقل هزینه هر نفر در مراسم عروسی چقدر است.
باز هم تاکید می‌شود که هزینه‌های مراسم و تشریفات عروسی نوسانی است و بسته به چیز های مختلف تغییر می‌کند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌‌توانید به مجموعه بانک تالار مراجعه کنید و جواب سوالات خود را به خوبی پیدا کنید.

سوالات متداول هزینه هر نفر در مراسم عروسی

هزینه مسکن و جهیزیه چقدر است؟
هزینه مسکن و جهیزیه برای عروس و داماد متفاوت است و به محل انتخابی مسکن، کیفیت وسایل و توان مالی هر شخص بستگی دارد.

حداقل هزینه هر شخص در یک مراسم عروسی چقدر است؟
هزینه عروسی با توجه به موارد مختلفی برآورد میشود؛ اما برای هر مهمان می توان هزینه هر صندلی، میوه، شام و ... را در نظر گرفت که این قیمت در تالار های مختلف و شهر های مختلف متغیر است؛ اما نگران نباشید، با بانک تالار تماس بگیرید تا مشاوره در این خصوص دریافت کنید. 


نظرات

سلام برای هر نفر تالار آرش کرج هزینه شام ومیوه

ارسال نظر جدید