محل تبلیغ
تالار پذیرایی سی برگ مشهد

تهیه لیست میهمان های عروسی

یکی از مهم ترین کارهایی که برای برگزاری جشن عروسیتان باید به آن اهمیت زیادی دهید تهیه لیست میهمان های عروسی می باشد.

بدون شک هر عروس و دامادی دوست دارند که در بهترین شب زندگی آنها عزیزانی کنارشان باشند که برایشان مهم و ارزشمند می باشند.

شاید در نگاه اول آماده کردن لیستی از میهمان ها کار چندان سخت و دشواری به نظر نیاید. اما زمانیکه شروع به انجام این کار می کنید تازه متوجه سختی ها و دشواری های آن خواهید شد.

تیم بانک تالار امروز می خواهید به شما کمک کند بتوانید به صورتی اصولی و راحترین شکل ممکن لیستی از میهمان های جشن عروسی خود آماده کنید.

پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

آماده کردن لیست میهمان های عروسی

اولین کای که شما باید در برنامه ریزی جشن عروسی خود به آن توجه داشته باشید برآورد کردن بودجه و هزینه ای است که برای این جشن در اختیار دارید.

شما در ابتدای کار باید تخمین دقیقی از میزان بودجه خود برای جشن عروسیتان در نظر بگیرید و با توجه به آن به سراغ انجام کارهای مربوط به جشن بروید.

این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که تعیین میزان مبلغی که به عنوان هزینه جشن عروسی در نظر گرفته اید می تواند در تعیین تعداد میهمان های شما تاثیر زیادی داشته باشد.

بنابراین برای اینکه بتوانید جشن عروسیتان را آنطور که دوست دارید در کنار عزیزانتان برگزار کنید باید ابتدا لیستی دقیق از تعداد میهمان های خود در اختیار داشته باشید.

آماده کردن لیست میهمان های عروسی

ترفندهایی برای تهیه لیست میهمان های عروسی

در متن بالا به این مسئله اشاره کردیم که تعداد میهمان هایی که به جشن عروسیتان دعوت می کنید می توانند بر میزان هزینه جشن شما تاثیر زیادی بگذارند.

بنابراین نیاز است با توجه به بودجه و هزینه ای که برای جشن خود برآورد کرده اید تعداد میهمان هایتان را مشخص کنید.

در این بخش می خواهیم ترفندهایی را در اختیارتان قرار دهیم که با در نظر گرفتن هریک از آن ها می توانید هم بودجه جشن خود را به درستی مدیریت کرده و کم نیارید و هم افرادی که دوست دارید را در بهترین شب زندگیتان میزبانی کنید.

  • نوع و سبک عروسی خود را مشخص کنید
  • با والدین تان صحبت کنید
  • یک لیست A از مهمانان اصلی عروسی و یک لیست B در دسترس داشته باشید
  • تعداد افراد اضافه شده را محدود کنید
  • مهمانان خود را به گروه های مختلف تقسیم کنید 

نوع و سبک عروسی خود را مشخص کنید

قبل از آنکه بخواهید روی تهیه لیست میهمان های عروسی متمرکز شوید نیاز است تصمیم بگیرید که چه نوع جشن عروسی می خواهید برگزار کنید.

به دنبال برگزاری یک جشن عروسی با شکوه و مجلل در بهترین تالار می باشید یا می خواهید یک جشن خودمانی و مختصر برگزار کنید؟!

در شهر و منطقه زندگی خود می خواهید این جشن را برگزار کنید یا در مکان دیگری؟! می خواهید جشن عروسی مختص بزرگسالان بگیرید یا حضور بچه ها هم در عروسی شما امکان پذیر می باشد؟

با توجه به مواردی که در این بخش به آن ها اشاره کردیم بعد از تصمیم گیری نهایی می توانید خود را برای نوشتن لیست میهمان هایتان آماده کنید.

تهیه لیست میهمان های عروسی

با والدین تان صحبت کنید

پیشنهاد و توصیه ما به شما عروس و دامادهای عزیز برای تهیه لیست میهمان های عروسی این است که حتما با والدین و بزرگترهای خود در این زمینه مشورت کنید.

درباره دیدگاه های خود و اینکه می خواهید چه نوع مراسمی برگزار کنید حتما با آن ها صحبت کنید و درباره بودجه ای که در اختیار دارید هم به گفتگو با والدین خود بپردازید.

حتما به صحبت های آنها و اینکه دوست دارند چه کسانی را برای این جشن دعوت کنند نیز گوش دهید.

یک لیست A از مهمانان اصلی عروسی و یک لیست B در دسترس داشته باشید

برای شروع کار ابتدا لیستی از میهمان هایی که باید آن ها را به جشن خود دعوت کنید از اعضاء خانواد ه و فامیلهای نزدیک و بهترین دوست هایتان آماده کنید.

بعد از نوشتن تک تک این افراد که حضورشان در جشن عروسیتان برایتان مهم و دارای اهمیت می باشد نگاهی به لیست بیاندازید اگر تعداد آن ها کمتر از آن چیزی است که توافق کرده اید می توانید لیستی از میهمان هایی که دوست دارید در جشن شما حضور داشته باشند اما وجود آن ها همچون دسته اول چندان ضرورتی ندارد را تهیه کنید.

در این لیست می توانید همکاران و اقوام و دوستان دورتر خود را بنویسید.

نوع و سبک عروسی خود را مشخص کنید

تعداد افراد اضافه شده را محدود کنید

مشخص کنید که هریک از دوستانی که به جشن خود دعوت کرده اید می توانند همراه خود شخص دیگری را هم بیاورند یا خیر.

درست است که بعضی از دوستان تان ممکن است همراه داشته باشند اما این موضوع باید تحت کنترل شما باشد. شما نمی توانید از یک عده افرادی که تا به حال در عمر خود ندیده اید پذیرایی کنید. 

مهمانان خود را به گروه های مختلف تقسیم کنید 

خانواده ی همسر شما، خانواده ی شما، دوستان دوران کودکی، همکاران، دوستان دوران دانشگاه، بستگان دور و… گروه های مختلف افرادی را تشکیل می دهند که برای عروسی خود دعوت می کنید.

تهیه لیست میهمان های عروسی

در نهایت اینکه 

امیدواریم که با ارائه این مقاله توانسته باشیم به شما عروس و دامادهای عزیز در تهیه لیست میهمان های عروسی تا حد امکان کمک کرده باشیم تا با توجه به هزینه و بودجه ای که برای جشن خو در نظر گرفته اید میهمان های خود را انتخاب کنید.

شما عروس و دامادهای عزیز می توانید برای کسب اطلاعات و راهنمایی های بیشتر از طریق سایت banktalar.com با ما، در ارتباط بوده و راهنمایی های لازمه را دریافت کنید.

ما سعی کرده ایم تا در این مجموعه به معرفی بهترین و با کیفیت ترین تالارها، باغ تالارها و تشریفات عروسی اشاره کرده و درباره خدمات هر یک از آن ها اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید