تالار پذیرایی سی برگ مشهد
محل تبلیغ

تالار مناسب مراسم ختم و ترحیم

همانطور که میدانید در تالارهای پذیرایی مراسم های مختلفی همچون جشن تولد، نامزدی، ولیمه دهی، ختم و ترحیم، جشن عقد، عروسی و... برگزار می شود. اما آیا می دانید که تالار مناسب مراسم ختم و ترحیم چه تالاری می باشد؟

خب باید بگوییم که تالار برگزار کننده مراسم ختم و ترحیم برای میزبانی از میهمان های شما به صورت اختصاصی ساخته شده اند و میتوانند به شما این اطمینان را بدهند که مراسم شما را به بهترین شکل ممکن برگزار می کنند.

تالار مراسم ختم و ترحیم

سوگواری کردن برای مراسم عزیز از دست رفته در میان ایرانیان رواج دارد. زمانیکه شما یکی از نزدیکان و بستگان خود را از دست می دهید برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن عزیز مراسم هایی همچون سوم، هفتم، چهلم و سال را برای شادی روح عزیز از دست رفته برگزار می کنید.

این مراسم از روز خاکسپاری فرد شروع می شود و شما نیاز دارید که برای تشکر از افرادی که در این روزهای سخت با شما همراه بوده اند پذیرایی مناسبی داشته باشید.

خب اغلب افراد بعد از مراسم خاکسپاری برای اینکه از میزبان های خود تشکر کنند از آن ها برای صرف ناهار در یک تالار مناسب مراسم حتم و ترحیم دعوت می کنند که اکثریت این تالارها در نزدیکی بهشت زهرا می باشند.

معمول است که مراسم ختم یا همان سوم در مساجد برگزار شوند اما برخی از خانواده ها هستند که ترجیح می دهند برای چنین مراسمی نیز به سراغ تالار مناسب بروند.

مناسب ترین تالار ترحیم

 نکات مهم برای انتخاب تالار مراسم ختم

نیاز است که برای انتخاب تالار مناسب مراسم ختم و ترحیم  نکاتی را در نظر داشته باشید که در بهتر برگزار شدن مراسم شما تاثیر گذار می باشند. این نکات مهم عبارتند از:
  • ظرفیت تالار
  • محل قرار گیری تالار
  • نحوه پذیرایی و برخورد پرسنل تالار
  • کیفیت غذا
  • قیمت تالار

ظرفیت تالار پذیرایی برای مراسم ترحیم 

اولین نکته از مهم ترین نکات برای انتخاب تالار مراسم ترحیم در نظر گرفتن ظرفیت تالار می باشد. درست است که در شرایطی نیستید که بتوانید درست تصمیم بگیرید. اما در چنین شرایطی حتما یک شخص را از جنب خود مسئول کارهایی همچون انتخاب تالار کنید.
شما باید بدانید که در مراسم خاکسپری چند نفر حضور داشته اند که برای دعوت از آن ها بتوانید یک تالار مناسب را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که اگر تالار انتخابی شما ظرفیت و گنجایش لازم را نداشته باشد مشکلاتی همچون کم بود میز و صندلی و غذا برای شما پیش خواهد آمد.

محل قرارگیری تالار 

خب، شما تالار برگزار کننده مراسم ترحیم را انتخاب کردید،  آیا به مسافت آن و محل قرار گیری آن هم توجه کرده اید؟ رفت و آمد به تالار انتخابی شما برای میهمان هایی که دعوت کرده اید آسان می باشد؟
دومین نکته که نیاز است برای انتخاب تالار مراسم ترحیم در نظر داشته باشید همین مسئله محل قرار گیری تالار می باشد. خب معمولا بعد از مراسم خاکسپاری تالار در نزدیک بهشت زهرا می باشد و قطعا که شما وسایل ایاب و ذهاب میهمان ها را نیز فراهم کرده اید.
اما اگر برای مراسم ختم( سوم و هفتم) می خواهید تالار انتخاب کنید باید موقعیت مکانی آن و دسترسی میهمان را به آن تالار در نظر داشته باشید. در ضمن توجه داشته باشید که تالار از پارکینگ اختصاصی نیز برخوردار باشد تا میهمان ها برای پارک خودروهای خود مشکلی نداشته باشند.

ویژگی تالار مراسم ترحیم

نحوه پذیرایی و برخورد پرسنل تالار

از اصلی ترین موارد مربوط به مراسم ترحیم نحوه پذیرایی می باشد. پذیرایی از میهمان ها باید خیلی دقیق و منظم انجام شود.
پس لازم است که نحوه سرویس دهی تالار و برخورد پرسنل اطلاعات کافی داشته باشید. مثلا اگر شما تصمیم گرفته اید که با حلوا، میوه، شیرینی، قهوه، چای یا آبمیوه از میهمان های خود پذیرایی کنید نیاز است از افراد ماهر برای انجام این کارها استفاده کنید.
 

کیفیت غذاها

متنوع بودن و کیفیت دار بودن غذای تالار برای مراسم ترحیم دارای اهمیت زیادی می باشد. غذا باید از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه آماده شود.
 

 قیمت تالار پذیرایی مراسم ترحیم

بعد از تمام مواردی که می تواند به شما در انتخاب تالار مناسب مراسم ختم و ترحیم کمک کند اشاره کردیم می خواهیم به سراغ اصلی ترین نکته که باید توجه بسیار زیادی به آن داشته باشید برویم.
قیمت تالاری که انتخاب می کنید می تواند روی تمام مواردی که در مطالب بالا به آن ها اشاره کرده ایم تاثیر زیادی داشته باشد. پس بهتر است قبل از برگزاری مراسم، ابتدا بودجه ای که در اختیار دارید را بررسی کنید. ابتدا میهمان های خود را معلوم کنید و سپس اقدام به انتخاب تالار پذیرایی برای برگزاری مراسم ختم و یادبود و انتخاب گل ها و نوع غذاها نمایید.
 
قیمت تالار مراسم ترحیم
در نهایت اینکه
توجه داشته باشید که اغلب تالارهای پذیرایی یک سری پکیج های مخصوص دارند که در آن ها تخفیفات ویژه ای را لحاظ کرده اند شما میتوانید اگر بودجه کافی برای انتخاب تالار مناسب مراسم ختم و ترحیم ندارید از این موقعیت استفاده کنید و پکیجی که با بودجه شما همخوانی دارد را انتخاب کنید.

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید