محل تبلیغ
تالار پذیرایی سی برگ مشهد

برنامه ریزی عروسی رو از کجا شروع کنیم؟

قطعا برای تمام عروس و دامادهایی که می خواهند تمام کارهای مربوط به برگزاری جشن عروسیشان به خوبی انجام شود این سوال پیش خواهد آمد که برنامه ریزی عروسی رو از کجا شروع کنیم؟ ما در سایت بانک تالار امروز می خواهیم با شما همراه باشیم و هر آنچه از روز اول تا روز برگزاری جشن عروسی نیاز است بدانید را در اختیارتان قرار دهیم و بگوییم که چطور می توانید با یک برنامه ریزی مناسب سر صبر و با حوصله تمام کارهای مربوط به جشن عروسیتان را انجام دهید.

روز عروسی یکی از مهم ترین روزهای زندگی دختر ها و پسره می باشد و دوست دارند در آن روز همه چیز خیلی خوب و بدون هیچ گونه کم و کاستی انجام شود. در نظر داشته باشید که برنامه ریزی برای برگزاری جشن عروسی ممکن است چندین ماه طول بکشد پس اصلا عجله ای نداشته باشید زیرا همه کارها اونجوری که می خواهید پیش نخواهند رفت. 

برنامه ریزی برای برگزاری جشن عروسی

در ادامه با مهم ترین موارد برای برنامه ریزی عروسی آشنا خواهید شد:

 • تعیین تاریخ عروسی
 • تهیه لیست میهمان ها
 • تعیین بودجه
 • تعیین محل برگزاری جشن
 • آتلیه عروسی
 • آرایشگاه عروس
 • انتخاب لباس عروس و کت و شلوار داماد

اولین قدم در برنامه ریزی عروسی

 

تعیین تاریخ عروسی

قطعا که کل برنامه ریزی مراسم عروسی شما به این تاریخ بستگی دارد. پس اولین قدمی که باید بردارید این است که در تقویم خود تاریخی که می خواهید در آن روز جشن عروسیتان را برگزار کنید مشخص کنید. 

نکته مهم در زمان مشخص کردن تاریخ عروسی که باید به آن توجه داشته باشید این است که:

 1. تاریخی عروسی می تواند روی هزینه های شما تاثیر گذار باشد. مثلا شما می خواهید در یک روز خاص  همچون عید سعید فطر جشن عروستان را برگزار کنید قطعا که در ایام تعطیلی و اعیاد هزینه های تالار بیشتر از روزهای عادی خواهد بود.
 2. البته هستند یک سری از میهمان ها که در شهرستان هستند و برای اینکه بتوانند در جشن شما حضور داشته باشند نیاز است که شما در یک روز تعطیل مراسم خود را برگزار کنید.
 3. مسئله مهم بعدی که باید در نظر داشته باشید این است که اگر در شهرهای پرترافیک همچون تهران زندگی می کنید باید میزن ترافیک را در روز عروسی خود در نظر داشته باشید.

 

تهیه لیست میهمان ها

مسئله و نکته بعدی که در برنامه ریزی عروسی باید به آن توجه داشته باشید و دسته کمی از مشخص کردن تاریخ عروسی ندارد آماده کردن لیست میهمان هایتان می باشد. متاسفانه برخی از خانواده ها هستند که تصور مشخصی از تعداد میهمان هایی که میخواهند دعوت کنند ندارند و این موضوع می تواند برای شما بسیار دردسر ساز باشد. زیرا که شما در زمان رزرو تالار باید تعداد مشخص را به آنها اطلاع دهید تا بتوانند برای شما تدارکات لازم را در نظر بگیرند.

 

تعیین بودجه

 وقتی که لیست میهمان هایتان را آماده کردید و تاریخ دقیق عروسی را هم مشخص کردید نوبت به اصلی ترین مسئله یعنی بودجه ی که دارید می رسد. بهترین کاری که می توانید انجم دهید این است که اگر در اطراف خود دوست و یا فامیلی دارید که به تازگی ازدواج کرده است مشورت بگیرید. هزینه های را به صورت جداگانه روی کاغذ بیاورید و سپس با توجه به آن بودجه ای که در اختیار دارید اقدام کنید.

بهترین مکان برای برگزاری مراسم عروسی

 

تعیین محل برگزاری جشن

قرار است جشن خود را کجا برگزار کنید؟ تالار، باغ تالار، ویلا، هتل و یا می خواهید با موسسات تشریفات عروسی وارد مذاکره شوید؟ اینکه بخواهید در کدام یک از مکان های نام برده شده جشن خود را برگزار کنید شاید در ظاهر چندان مهم نباشد اما با در نظر گرفتن بودجه ای که در اختیار دارید باید بگوییم که مسئله مهمی است.

برای تعیین مکان برگزاری مراسم موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 1. تعداد مهمانان
 2. فصل برگزاری
 3. آب و هوای منطقه
 4. مسافت
 5. فرهنگ و آداب و رسوم خانواده ها 

بعد از ینکه این چند قدم اولی را به خوبی پشت سر گذاشتید نوبت به یک سری کارهای دیگر می رسد که باید انجام دهید.

 

آتلیه عروس

از آنجا که تنوع بسیار زیادی در بازار کاری عکاس ها و فیلمبردارهای عروسی وجود دارد و هر یک دارای سلیقه و سبک کاری متفاوتی می باشند کمی انتخاب برای شما سخت خواهد شد. پس بهتر است حداقل یک ماه از زمان برنامه ریزی هایتان را به این کار اختصاص دهید تا بتوانید آتلیه را پیدا کنید که هم با سلیقه شما مناسب باشد و هم با بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید.

هزینه و بودجه لازم برای آتلیه عروسی

 

آرایشگاه عروس

آرایشگاه را نیاز است که حداقل چند ماه زودتر انتخاب و رزرو کنید. پس قبل از اینکه دیر شود و بخواهید با عجله این کار را انجام دهید در آرامش و سر صبر به دنبال سالن آرایش عروس خانوم باشید. بهتر است آتلیه و آرایشگاه را در همان محدوده ای که تالار را انتخاب کرده اید انتخاب کنید. زیرا در زمان رسیدن شما به تالار صرفه جویی خواهد شد و نیاز نیست از شرق تهران به غرب تهران بروید یا بلعکس.

انتخاب لباس عروس و کت و شلوار داماد

از مهم ترین برنامه های شما انتخاب لباس است. برای این کار شما باید زمان و انرژی بسیار زیادی را صرف کنید تا بتوانید همان لباسی که دوست دارید را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشد که این کار اصلا نباید به روزهای آخر موکول شوند. برای این کار بهتر است یک بازده زمانی 1 ماه را در نظر داشته باشید. برای اینکه بتوانید در زمان خود صرفه جویی کنید می توانید مطلب مدل لباس عروس جدید در تهران را در سایت بانک تالار مطالعه کنید.

زمان مناسب برای خرید لباس عروس و داماد

جمع بندی برنامه ریزی عروسی

مواردی که نیاز بود در پاسخ به این سوال که برنامه ریزی عروسی رو از کجا شروع کنیم؟ شما عروس و دامادهای عزیز بدانید در این مطلب در اختیارتان قرار داده ایم. درست است که همه درباره کلیات کارهایی که باید برای جشن عروسی خود انجام دهند اطلاعات کافی را دارند اما متاسفانه اکثریت زوج ها هیچ برنامه ریزی درستی را برای آن ندارند و همین موضوع باعث می شود که کارها آنطور که باید پیش نرود. ما در این مطلب  به شما یک روش ساده اما بسیار کاربردی را معرفی کردیم که با انجام دادن آن به خوبی به تمام کارهای مربوط به جشن عروسی خود خواهید رسید و بدون شک زمان اضافه هم بدست خواهید آورد.

سوالات متداول

1. چگونه بودجه عروسی خود را تعیین کنیم؟

 ابتدا مشخص کنید چقدر می‌خواهید صرف کنید. اهمیت به تعادل بین دلخواه‌ها و محدودیت‌های مالی را داشته باشید.

2. چگونه تاریخ عروسی را انتخاب کنیم؟

 با هماهنگی با نزدیکان و دوستان، تاریخی را انتخاب کنید که برای شما و مهمانان مناسب باشد.

3. چطور مکان مناسب برای عروسی را پیدا کنیم؟

  با توجه به تعداد مهمانان و سلیقه شما، مکانی انتخاب کنید که به اندازه کافی جا داشته باشد و با سبک عروسی شما هماهنگ باشد.

 


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید