تالار پذیرایی سی برگ مشهد
محل تبلیغ

آداب و رسوم و ایده صبحانه فردای روز عروسی برای عروس و داماد

به خاطر انجام فعالیت های زیادی که برای برگزاری جشن عروسی انجام داده اید و فعالیت های زیاد در روز عروسی بدون شک صبح روز بعد از جشن انرژی کافی برای تهیه صبحانه و بیدار شدن از خواب در ساعت اولیه روز را ندارید. اما ما به شما عروس و دامادهای عزیز پیشنهاد می کنیم که این فرصت بی نظیر را از دست ندهید چرا که دیگر هرگز خوردن اولین صبحانه مشترک را تجربه نخواهید کرد. با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید تا برایتان از آداب و رسوم و ایده صبحانه فردای روز عروسی برای عروس و داماد بیشتر بگوییم.

اولین صبحانه زندگی مشترک

اینکه بخواهید برای اولین صبحانه مشترک خود از چه خوراکی هایی استفاده کنید کاملا سلیقه ای می باشد.

مثلا می توانید نیمرو و املت و تخم مرغ آب پز، کره و پنیر و گردو، خامه و ارده شیره یا ارده حلوا ، عسل و مربا، آبمیوه و چای، حلیم و عدسی، فرنی و شله زرد و حتی کله پاچه، خیار و گوجه ، کیک و شیرینی و میوه و.... را انتخاب کنید.

ناگفته نماند که یکی از خوراکی هایی که در آداب و رسوم و ایده صبحانه فردای روز عروسی برای عروس و داماد نباید فراموش کنید درست کردن  کاچی می باشد که بیشتر در بین اقدام ترک زبان مرسوم می باشد.

البته به خاطر خستگی که عروس و داماد دارند آماده کردن صبحانه برای اولین روز زندگی مشترک بر عهده خانواده ها می باشد.

تهیه اولین صبحانه زندگی مشترک

اهمیت صبحانه اولین روز بعد از عروسی

همانطور که می دانید صبحانه از جمله وعده های غذایی بسیار مهم می باشد.

خوردن صبحانه تاثیر به‌ سزایی بر فعالیت و عملکرد مغز، تناسب اندام، افزایش مهارت یادگیری و قدرت دارد.

از دیگر دلایل اهمیت خوردن صبحانه این است که نقش بسیار مهمی در بهبود سوخت و ساز بدن دارد و مانع از پرخوری در طول روز می شود.

این وعده حافظه را تقویت و غلظت خون را کنترل می‌کند و به‌ طور کلی تاثیر روانی مثبتی به‌جا می گذارد.

درست کردن کاچی، صبحانه‌ای برای فردای روز عروسی

کاچی، صبحانه‌ای محبوب و مقوی برای فردای روز عروسی

قبل تر هم به این موضوع اشاره کردیم که در آداب و رسوم و ایده صبحانه فردای روز عروسی برای عروس و داماد یکی از خوراکی هایی که بیشتر در بین اقدام ترک زبان مرسوم می باشد کاچی است.

کاچی از جمله دسرهای مغذی ایرانی است که برای عروس خانم ها و خانم ها در هنگامی بارداری بیشتر درست می باشد و بسیار هم مفید می باشد.

مواد لازم برای درست کردن کاچی شامل: آرد، شکر، کره، روغن، گلاب و زعفران است.

نحوه تزئین کاچی برای عروس

برای تزئین کاچی ایده های مختلفی وجود دارد مخصوصا اگر برای صبحانه تازه عروس و داماد آن را تهیه کرده باشید. برای تزئین کاچی معمولاً از تزئینات مختص دسرها یا پودینگ‌های ایرانی مانند غنچه گل محمدی خشک شده، پودر نارگیل، پودر دارچین، کنجد و انواع مغزها مانند مغز بادام، پسته، گردو و … استفاده می‌شود.

آداب و رسوم و ایده صبحانه فردای روز عروسی برای عروس و داماد

در نهایت اینکه 

از آنجایی که فردای عروسی همه اعضاء خانواده مخصوصا عروس و داماد به خاطر فعالیت های زیادی که در طول این مدت داشته اند بسیار خسته هستند بهترین کار این است که اجازه دهید عروس و داماد به طور کامل استراحت کنند و خودشان بعد از بیدار شدن از خواب صبحانه ای که دوست دارند را آماده کنند.

بدون شک درست کردن اولین صبحانه مشترک برای آن ها لذت بیشتری دارد تا اینکه اعضاء خانواده به زحمت افتاده و بخواهند طبق آداب و رسوم و ایده صبحانه فردای روز عروسی برای عروس و داماد، برای آن ها صبحانه آماده کنند.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید