تالار پذیرایی سی برگ مشهد
محل تبلیغ

تعیین تاریخ عروسی

یکی از مواردی که باید برای برگزاری جشن عروسی خود به آن توجه داشته باشید تعیین تاریخ عروسی می باشد.

هنگامی که شما تصمیم به انتخاب مکان برگزاری جشن عروسی خود میگیرید و با مراجعه به تالارها، باغ تالارها یا حتی موسسات تشریفات عروسی و مجالس باید مشخص کنید که برای چه روز و تاریخی قصد رزرو کردن مکان برگزاری جشن خود را دارید.

به همین منظور اینکه قبل از هر گونه اقدامی برای کارهای مربوط به جشن عروسی مشخص کنید در چه تاریخی می خواهید عروسی بگیرید بسیار مهم و دارای اهمیت می باشد.

چطور تاریخ عروسی خود را مشخص کنید

خب، بسیاری از دوستان با مراجعه به سایت بانک تالار از مشاوران و همکاران ما در این مورد سوال کرده اند که چطور می توانند برای تعیین تاریخ عروسی خود اقدام کنند که دچار مشکل نشده و تمام کارهای آن ها به خوبی انجام شود؟

همانطور که قبل تر هم عنوان کرده ایم، انتخاب تاریخ برگزاری جشن عروسی از مهم ترین اقدامات مربوط به این جشن می باشد.

پیشنهاد ما به شما در این مورد این است که اصلا عجله نکنید و سر صبر برای تاریخ جشن عروسی خود اقدام کنید.

ما می خواهیم در این مقاله موارد و نکاتی که باید برای تعیین تاریخ جشن عروسی خود به آن ها توجه داشته باشید را برای شما شرح داده و کمی درباره آن ها باشما صحبت کنیم.

برگزاری جشن عروسی در بهترین تالار

عوامل مهم در تعیین تاریخ عروسی

برای اینکه بتوانید یک تاریخ مشخصی را برای جشن عروسی خود انتخاب کنید و با توجه به آن در فکر رزرو مکان برگزاری جشن عروسیتان باشید باید عوامل زیر را که در تعیین تاریخ عروسی نقش بسیار مهمی دارند را در نظر داشته باشید.

 1. جذاب بودن تاریخ عروسی
 2. تعیین تاریخ عروسی در یک روز با معنی
 3. مشخص کردن تاریخ عروسی با توجه به فرهنگ خانواده ها
 4. در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی
 5. در نظر گرفتن تعطیلات رسمی در انتخاب تاریخ عروسی
 6. تأثیر تاریخ  بر هزینه خدمات و تشریفات 
 7. تداخل با مراسم سایر افراد فامیل
 • جذاب بودن تاریخ عروسی

برخی از عروس و دامادها دوست دارند که در تاریخ های جذاب جشن عروسی خود را برگزار کنند و برخی دیگر چندان این جذابیت تاریخ برایشان اهمیتی ندارد.

مثلا: انتخاب تاریخ 99/9/9 یکی از جذاب ترین تاریخ های سال گذشته بوده است که با وجود ویروس کرونا بسیاری از زوج ها این تاریخ را برای جشن مختصر و خانوادگی خود انتخاب کرده اند.

بنابراین یکی از عواملی که در تعیین تاریخ عروسی شما می تواند تاثیر گذار باشد همین انتخاب تاریخ های رند و جذاب می باشد.

عوامل تاثیر گذار بر تاریخ عروسی

 • تعیین تاریخ عروسی در یک روز با معنی

علاوه بر انتخاب تاریخ های جذاب سال برای برگزاری جشن عروسی، برخی تاریخ های معنی دار هم وجود دارند که میتوانید برای روز عروسی خود آن ها را در نظر بگیرید.

روزهایی همچون میلاد ها و تولد افراد بزرگ تاریخ یا پیامبران.

 • مشخص کردن تاریخ عروسی با توجه به فرهنگ خانواده ها

احترام به هر دو خانواده مهم ترین مسئله ای است که باید در زندگی مشترک خود نیز آن را در نظر داشته و اهمیت دهید.

بنابراین بهترین کار این است که حتما برای تعیین تاریخ جشن عروسی خود به فرهنگ و آداب و رسوم هر دو خانواده توجه کرده و با در نظر گرفتن آن تاریخ جشن خود را انتخاب کنید.

 • در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تعیین تاریخ عروسی شما، شرایط آب و هوایی و فصل برگزاری جشن می باشد.

شما باید توجه داشته باشید که اگر دوست دارید در تالار و باغ تالارهای سر باز جشن عروسی خود را برگزار کنید در چه فصلی از سال باید این کار را انجام دهید تا بارندگی وجود نداشته باشد و شرایط آب و هوایی مناسبی باشد.

معمولا بهترین فصل برای برگزاری جشن عروسی بهار و پاییز می باشد که نه هوا خیلی سرد است و نه خیلی گرم و میزان بارندگی هم در این دو فصل سال کمتر می باشد.

مناسب ترین فصل برای برگزاری جشن عروسی

 • در نظر گرفتن تعطیلات رسمی در انتخاب تاریخ عروسی

اگر دوست دارید که اقوام و دوستان شما که شاغل هستند حتما در جشن عروسی شما حضور داشته باشند بهترین کار این است که در روزهای تعطیل جشن عروسی خود را انتخاب کنید.

البته این مسئله مزیت ها و معایب خاص خود را دارد.

مزیت انتخاب و تعیین تاریخ عروسی در روزهای نعطیل همچون عید نوروز این است که میدانید بیشتر کسانی که دعوت می کنید در جشن شما حضور خواهند داشت.

اما بزرگترین عیب این مسئله بالا بودن هزینه تالارها و شلوغی خیابان و اتوبان های شهر می باشد.

بنابراین با توجه به این دو مزیت و عیب بزرگ باید تصمیم بگیرید که میخواهید در ایام تعطیلات رسمی جشن عروسی خود را برگزار کنید یا خیر؟!

 • تداخل با مراسم سایر افراد فامیل

آخرین مورد از عوامل تاثر گذار بر تعیین تاریخ عروسی که می خواهیم به آن اشاره کنیم، تداخل نداشتن مراسم شما با افراد فامیل می باشد.

روز جشن عروسی خود را به گونه ای انتخاب کنید که با جشن های افراد فامیل تداخلی نداشته باشد.

ممکن است روز عروسی شما همزمان جشن نامزدی دختر خاله شما هم باشد بنابراین نه شما می توانید در جشن دختر خاله خود حضور داشته باشید و نه آن ها می توانند به جشن عروسی شما بیاند.

تعیین تاریخ عروسی

 

در نهایت اینکه 

بانک تالار برای همه شما زوج های عزیز آرزوی خوشبختی دارد و امیدوار است که با ارائه این مقاله توانسته باشد به شما کمک کند تا برای تعیین تاریخ عروسی خود بهترین تاریخ و زمان را انتخاب کنید.

شما عزیزان می توانید با ما از طریق سایت banktalar.com در ارتباط باشید.

 

نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید